eby
04 خرداد 1402 - 14:23

هرج و مرج در فینال جام حذفی رژیم صهیونیستی + فیلم

جام حذفی رژیم صهیونیستی با هرج و مرج به پایان رسید و هواداران تیم قهرمان، مدال‌ها را به سرقت بردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «اسحاق هرتزوگ» رئیس فدراسیون فوتبال رژیم صهیونیستی به دلیل هجوم هواداران به زمین مسابقه در پایان دیدار نهایی جام حذفی، مجبور به ترک کردن مراسم اهدای جوایز شد.

دیدار پایانی جام حذفی رژیم صهیونیستی سه‌شنبه شب در حیفا برگزار شد که در آن بیتار با نتیجه سه بر صفر نتانیا را شکست داد.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد هرتزوگ در حال توزیع مدال‌های تیم بیتار اورشلیم (قدس) قهرمان این مسابقات است که هواداران تیم قهرمان به زمین مسابقه هجوم می‌برند و او مجبور می‌شود با اسکورت پلیس، زمین مسابقه را ترک کند.

 

دفتر هرتزوگ گفته هواداران مراسم اهدای جوایز را مختل کردند و جام قهرمانی ممکن است به تیم برنده اهدا نشود. هرتزوگ گفته است: حیف است هوادارانی که ۱۴ سال برای قهرمانی تیم خود صبر کرده بودند، از این اتفاق مهم محروم شوند.

 

«نری زیلبر» تحلیلگر روزنامه نیویورک تایمز نیز این ماجرا را «بی‌سابقه» توصیف کرده و نوشته است: مراسم اهدای جوایز با هجوم هزاران هوادار بیتار مختل می‌شود و بازیکنان این تیم و هرتزوگ با شتاب از زمین مسابقه خارج می‌شوند. هواداران مدال‌ها را به سرقت می‌برند. تاکنون چنین چیزهایی ندیده بودم.

 

پس از هجوم هواداران به زمین مسابقه، بازیکنان ۴۵ دقیقه در رختکن حبس شده بودند و پس از مدتی پلیس از آن‌ها خواست برای ادامه مراسم به مستطیل سبز بازگردند اما با وجود خاموش کردن نور ورزشگاه، هواداران بیشتری در زمین بودند و مراسم لغو شد.

 

پیشتر نیز هواداران تیم زرد و سیاه پوش بیتار، هرج و مرج‌هایی را از این دست ایجاد کرده بودند. گفته می‌شود هسته اصلی کانون هواداری این تیم را «نژادپرست‌های متعصب و خشونت‌طلب ضدعرب» تشکیل می‌دهند.

 
در پی این اتفاقات، «موشه زوآرتس» رئیس اتحادیه فوتبال رژیم صهیونیستی خواستار گرفتن قهرمانی از تیم بیتار به دلیل این رفتار هواداران آن‌ها شده است.

 

«باراک آبراموف» رئیس تیم بیتار مدعی شده هوادارانی که به زمین مسابقه ورزشگاه «سامی اوفر» شهر حیفا هجوم برده بودند، ارتباطی با این تیم نداشته‌اند. او مدعی شده است: نتانیا نمی‌خواست جام برای ما باشد. چیز دیگری نمی‌توان گفت.

آبراموف همچنین گفته مسئولیت برگزاری مسابقه به عهده فدراسیون فوتبال رژیم صهیونیستی بوده و در صورت محروم کردن آن‌ها از قهرمانی، از فدراسیون شکایت خواهد کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237927